Varlık Yönetim Şirketi Nedir?

Banka ve finansal kuruluşların gecikmiş alacaklarını satın alarak tekrar yapılandırma ve borç tahsilatı gerçekleştiren B.D.D.K. tarafından denetlenen finans  kurumlarıdır.

Banka ve Finansal Kurumlar Neden Borç Dosyalarını  Varlık Yönetim Şirketlerine devreder?

Banka ve fianasal kurumlar hem operasyonel maaliyetlerini azaltmak hem yeni kredi kullandırmak için kaynak yaratmak amacı ile borçları Varlık Yönetim firmalarına devretmektedir.

Borcumun size devredildiğine dair yasal dayanaklar nelerdir?

Banka ve finansal kurumlar Türk Borçlar Kanunu, madde 183 gereğince; alacaklı, borçlusunun rızasını almaksızın alacağını üçüncü kişiye devredebilir. Alacağını tahsil edemeyen finansal kuruluş da bu hüküm gereğince, alacağını varlık yönetim şirketlerine devredebilir.

Borcumu size ödememin benim için nasıl bir avantajı olur?

Sunduğumuz size özel ödeme planları ile borç ödemelerinizi tamamlamanız sonrasında, alacağınız borcu yoktur kağıdı ile yeniden bankalar ile çalışmaya, kredi kullanmaya başlayabilir rahat bir nefes alabilirsiniz.

Tuna Varlık Yönetim A.Ş.’ye devredilmiş borcumun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Tuna Varlık Müşteri Hizmetlerini arayarak ya da web sitemizden T.C.kimlik numaranız ile sorgulama yaparak tarafımıza devredilmiş borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bana özel oluşturduğumuz ödeme planı için vadesi gelen ödemelerimde gecikme olması durumunda ne olur?

Ödemelerinizi zamanında gerçekleştiremediğiniz taktirde bir sonraki ödeme gününe kadar gecikme faizi uyguılanmaktadır. Gününde ödeme yapılmayan iki taksit olması durumunda ödeme planınız iptal olmakta ve gerçekleştirdiğiniz ödemeler var ise güncel borç tutarından düşmektedir.

Sizinle irtibatta olan yetkiliyle görüşerek taksit planınızı öteleyebilir ve ödeme planınızı revize edebilirsiniz. 

Erken ödeme yaptığımda benim için avantajı ne olur?

Taksitli olarak gerçekleştirdiğiniz anlaşma tutarınızı tek seferde toplu olarak ödeme yapmanız durumunda erken ödeme avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Borcumu ödedikten sonra nasıl bir yol izlemeliyim?

Borç ödemenizi tamamladıktan sonra müşteri temsilciniz ile iletişime geçerek borca ait yasal süreçlerin sona erdirilmesi konusunda destek alabilirsiniz.

İcra Dosyası  kapatma işlemlerimde ödenecek masraflar nelerdir?

Borç dosyanıza ait icra müdürlüğüne yatırılması gereken haciz fek, bloke kaldırma gibi ücretlerin dosyanızın bulunduğu icra müdürlüğüne yatırmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili olarak müşteri temsilcilerimizden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Borcumun kapandığına dair tarafıma iletilecek yazıyı nasıl temin edebilirim ?

Dosya borcunuzun kapandığına dair borç yoktur yazınızı müşteri temsilcimize ulaşarak email ya da fax ile  tarafınıza ulaştırabiliriz.

Kredi Kayıt bürosu (KKB )güncellemeleri işlemleri nasıl yapılıyor ? Yeniden bankalarla çalışmaya ne zaman başlarım?

Borç ödemeniz tamamlandıktan sonra 24 saat içerisinde borcunuzun ödendiğine dair bildirim tarafımızca Kredi Kayıt Bürosuna yapılmaktadır. Bildirim sonrası bankalar dosya borcunuzun kapandığı bilgisini görüntüleyebilmektedir.

KVKK gereği nasıl bir uygulamanız bulunmakta?

Kişisel verileriniz; mevzuat hükümlerinin zorunlu kıldığı veya izin verdiği kişi, kurum ve kuruluşlar ile kişisel verilerin işlenme amaçlarının gerçekleştirilmesi ile sınırlı olmak üzere; 6698 sayılı Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde paylaşılabilmektedir.